DORNOVA METODA PRO ZVÍŘATA


Co je Dornova metoda?

Jedná se o velmi jemnou, ale účinnou manuální osteopatickou terapii. Celostně ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí v kloubních spojeních v celém těle. Terapie je prováděna za pohybu ošetřovaného zvířete, který vytváří terapeut. Doteky terapeuta vedou k relaxaci tkání a ošetření tkání v kontaktním místě se po nápravě kostního podkladu projeví v celém těle. Zlepší se funkce svalů, pojivových tkáních a také funkce orgánů. Dochází k obnově na buněčné úrovni, buňky celého těla jsou zásobeny kyslíkem a živinami, zlepšuje se látková výměna a zrychluje se regenerace tkání cévního, lymfatického i nervového systému.

Jak probíhá terapie?

Po příchodu a odložení věcí necháme psa, aby se seznámil s místností, kde budeme terapii provádět. Společně vyplníme kartu a já se ve chvilkách vaší samostatnosti seznámím se psem. Když budou všechny náležitosti hotové, vysvětlím vám průběh terapie a pomalu začneme. Vaše dotazy ráda zodpovím, ale až po terapii, v průběhu terapie se plně věnuji psovi. Majitel je stále u svého psa. Po terapii vám zodpovím vaše dotazy a poučím vás ohledně klidového režimu.

Nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro zvířata řešit?

Mezi nejčastější problémy, které dokáže Dornova metoda pro psy řešit patří nadměrné napětí pojivových tkání v celém těle, nesprávné postavení kostí v kloubním pouzdru, včetně obratlů, mechanické i tkáňové blokády ve spojení křížové kosti a pánve, blokády krční páteře a týlní kosti, chybné pohybové vzorce a další kombinované problémy psího kosterního aparátu. Pomocí Dornovy metody jsou celostně ošetřeny všechny složky opěrného aparátu-psí páteř, klouby, vazy, šlachy a fascie. Dornova metoda pro psy navozuje nejen balanci v pevné složce, ale také významně ovlivňuje psychiku zvířete, kdy po fyzické úlevě nastává i úleva psychická.

Důležitá je prevence! - Spousta problémů nejsou na první pohled vidět!

Majitelé psů nejen společenských plemen si mnohdy neuvědomují, jak může manipulace se psím tělem ovlivnit zdravotní stav psího kamaráda. K nejčastějším chybám patří nešetrné utírání tlapek, styl oblékání psa, trhání a zvedání za ocas, trhání za obojek, použití flexi vodítka u aktivních psů, nakládání do auta bez respektu k potřebám psa, pohyb na plovoucích podlahách, skoky z nábytku u malých plemen. Všechny výše uvedené úkony dlouhodobým opakováním poškozují psí páteř a psí klouby. 

zdroj: Andrea Dunová www.dornovametoda-zvirata.cz

CENÍK

Ošetření Dornovou metodou pro zvířata/Osteodynamikou 600 Kč.
Platba probíhá před terapií převodem na účet, nejpozději před konáním terapie.
Psi nacházející se v útulcích či dočasných péčí mají ošetření zdarma.


Napište si o termín