Hydrolát z růže

20.04.2021

Růžím se dává titul královny zahrad. Úchvatná rostlina, která dokáže svými trny uzpůsobit pár kapek krve či dokonce v případě Růženky ji uspat, ale! zároveň je křehká a jemná. U nás jsou produkty z ní nedocenitelní pomocníci. Ať je to mýdlo, krém, šampon nebo hydrolát.

A jak jsme začali hydrolát používat?
O jeho skvělých účincích hydrolátu jsem věděla už díky metodě noo-poo. Kterou jsem chvíli při péči o své vlasy praktikovala. A jak to u nás bývá, za aha, milníky hledejte Katku
z Ecopets :).

Na jaře 2020 nás u Benjiho trápily zarudlé oči, nejspíš alergie na pyly.  Když jsem se o tom zmínila Katce, dovezla na terapii s její basetkou Kačenkou i lahvičku se slovy
"zkuste tohle." Začala jsem hydrolátem vytírat okolí očí a kapat do nich. Po dvou dnech bylo po trápení.
Každé ráno jsem pak kápla do očí a vytřela okolo očí cca měsíc, kdy vše rostlo a na Benjim bylo vidět, že ho oči svědí. Poté již jen dle potřeby. U bostonů (a dalších placatých) je podráždění očí častější, než u ostatních psů. Stačí si trochu rázněji pohrát, vlítnout do křoví nebo chlup v oku a zarudnutí je na světě :).


Pár informací o hydrolátu z růže:
Hydrolát je zklidňující a má antiseptickým účinky. Zároveň příjemně chladí, zmírňuje podráždění nebo zarudnutí. Můžete ho použít nejen na oči (a nejen na ty psí), ale i na pokožku (nejen zvířecí). Můžete s ním vytírat i vrásky (nejen psí).

U pokožky je známo, že tonizuje, osvěžuje, zklidňuje, zmírňuje projevy akné a zjemňuje pleť. Je vhodný pro všechny typy pleti, zvláště pro citlivou, suchou, zralou a dětskou. Já si jej dávám i na spáleniny (nehody z kuchyně). Hydrolát je vhodný dávat na hydratovanou pokožku, například po umytí. Vyrovnává totiž hydrataci v hlubokých vrstvách pokožky a jemně ji vypíná. 

P.S. nezapomínejte hydrolát uchovávat v ledničce.