(Ne)ochrnutá čertice Bertice

15.04.2021

S Bertou jsem se potkala na začátku prosince 2018, kdy mi majitelka Leona napsala zprávu s prosbou, zda bych jí dokázala pomoci, že se s tím již měsíc trápí s ochrnutím na pánevní končetiny a bez náznaků zlepšení. Po shlédnutí rtg snímků a lékařské zprávy jsme se domluvily na termínu a holky dorazily na terapii.

Berta mimo ochrnutí pánevních končetin byla i inkontinentní, což je při ochrnutí velmi častý jev. Při první terapii jsem narazila na obrovský spazmus svalů a fascií kolem hrudní páteře a SI skloubení (přechod mezi bederní a křížovou kostí). Postupně jsem tato místo uvolňovala rukama a baňkováním. Po terapii jsem začala dostávat zprávy, jak se jí krásně zvednul zadek a chvilkama i pracuje s nohama. Po dalších terapiích se postupně začala stavět na zadní nohy, nejprve u jídla, pak i v jiných situacích. Na konci prosince si Berta ušla znovu své první krůčky, kdy měla velmi volnou chůzi do všech stran a našlapovala přes prsty. Postupně se zlepšovalo i vyměšování. V půlce ledna začala Berta chodit na hydroterapii nadále s kombinací Dornovy metody pro zvířata a Osteodynamikou, kdy se dodržovali klidové režimy po ošetření a hydroterapií. Berta díky hydroterapii začala posilovat svalstvo na pánevních končetinách a získávat větší jistotu, že jí nohy udrží. A já jsem ob den dostávala nádherné zprávy ve stylu - dneska mi utekla před barák. Koukni na video, kde si Berta vykračovala, či běžela (poskakovala jako králík). Na konci ledna bylo po problému s vyměšováním, kdy si již s paničkou chodila na krátké vycházky po okolí domů. Prodlužovali jsme délku mezi terapiemi. Bertice se zlepšovala a chůze měla čím dál víc jistější. V březnu si již Berta chodila na delší procházky společně se s ostatními psy. 


Na videu můžete vidět průběh, jak se Berta zlepšovala, jak si chodí po roce a po dvou letech :). Vypadá skvěle, že? 

Prováděla se terapie Dornovy metodou pro zvířata, baňkování problémových míst a uvolňování fascií pomocí Osteodynamiky, následně byla doporučená hydroterapie. pro osvalení pánevních končetin.