Růženka je pro mě na prvním místě

17.07.2020

Růženku jsem v placatém světě na FB skupinách zpozorovala asi před rokem. Díky svému jedinečnému znamení a paničce Jessice, která vyprávěla jejich příběhy ze života jsem věděla, že si s nimi musím jednou popovídat. Holkám bije nejen srdce pro sebe navzájem, ale i pro ostatní placatky, kterým pomáhají, jak jen to jde! 

Ve světě placatek Růženku znají skoro všichni, ale pro ty, co ji ještě náhodu neznají, práskneš nám něco na Růženku?

Růženka je úžasný tvor. Je velmi empatická, jemná a celkově mi její povaha velmi vyhovuje. Co ale musím prásknout, tak strašně krade! Hlavně v práci. Máme totiž za kanceláří i sklad s našimi produkty. Každou chvíli tam chodí krást houbičky na nádobí, což souvisí i s tou vtipnou story, kdy jsme jí přitom poprvé načapali. Bylo to hodně vtipné. 

Povíš nám, co provedla? 

Přišla jsem z toalety a během těch 5 minut bylo po celé firmě rozházených asi 30 houbiček a kus jedné té houbičky jí trčel z pusy. Myslela jsem, že se počůrám smíchy.

No a co nás trápí? Momentálně její nožičky. Růženka má dysplazii kyčelních kloubů a luxaci patell na obou nohách, ale ta pravá je o něco horší. Doživotně musíme navštěvovat rehabilitace. Růženka je ale strašně šikovná a paní doktorka nás vždy chválí

Proč právě buldoček? Co tě k němu vedlo?

Abych pravdu řekla, tak já nikdy buldočka a celkově malého psa nechtěla. Pohybovala jsem se dřív mezi bull plemeny a mollosy, protože můj bývalý přítel choval bandogy a kanárské dogy. Růženku jsem vlastně od něj dostala dárkem. On totiž kdysi ještě před bandogy měl budočka, a protože mu vadilo, že jeho velké psy tahám do postele, tak mi pořídil Růženku. No a teď už bych jiný plemeno nechtěla.


Jsi jedna z těch šťastných, která si může brát pejska do práce, co tomu předcházelo, byl nějaký problém, který si musela řešit? Co na to kolektiv?

Ano je to tak. S Růženkou jsem vlastně 24 hodin každý den, ale nebylo to tak vždycky. Než jsem měla tuhle možnost, platila jsem si hlídání. Růženku jsem dostala v době, kdy jsem měla ještě jinou práci, dělala jsem ve zdravotnictví a měli jsme původně směny na 7 hodin denně, jenže pak nám směny změnili na 12hodinové. V době změn bylo Růžence 4 měsíce, takže jsem situaci vyřešila hlídáním, než jsem si našla práci jinou, kde jsem nakonec musela také zůstávat déle v práci. Platila jsem si slečnu, která mi chodila Růženku vyvenčit. Jenže se pak právě zjistilo, co má Růženka za onemocnění a musela jsem vše přehodnotit. Bylo nám doporučeno chodit na rehabilitace každý týden a s mojí pracovní dobou to nešlo moc dohromady, kvůli důležité pozici ve velké společnosti. Snažila jsem se tehdy domluvit na podmínkách, ale bohužel mi firma nevyhověla. Podala jsem výpověď a začala hledat práci, kde mi umožní mít Růženku u sebe. V době hledání to nebyl naštěstí žádný problém, firmy měly málo zaměstnanců, a tak jsem byla v pozici, kdy jsem si mohla opravdu vybírat. Kolektiv z bývalé práce nesl můj odchod velmi špatně, ale s některými z nich se stále vídám. Nový kolektiv Růženku moc miluje a bez ní už ani do práce chodit nesmím.
Jinak Růženka byla vzorný pejsek a nic doma neničila a krásně sama vydržela a vydrží i teď, když jdu třeba ven s kamarádkami. Růženka je pro mě na prvním místě.

S Růženkou hodně pomáháte dalším placatkám, co tě k tomu vedlo a jak můžeme pomoct my?

Řekla bych, že mě k tomu nejvíc vedlo zjištění, že Růženka je z množírny. Nikdy jsem tohle nepodporovala a to, že mi dal přítel psa z takových podmínek, mě opravdu naštvalo. To, že už spolu nejsme, je asi jasné. Měla jsem strašné výčitky svědomí a pořád jsem myslela na to, jak asi žije Růženky maminka. Bylo to hodně nepříjemné.
Tak sem si řekla, že když nezachráním Růženky rodiče, tak můžu pomoct aspoň k záchraně nějakých jiných maminek. Pomoc může každý, stačí si vybrat organizaci a nastavit trvalý příkaz. I malá částka pomůže. V dnešní době podporují organizace i e-shopy, kdy část z výdělku posílají právě pro pejsky. My takto podporujeme značku Pawsome nebo Frenchi, se kterou jsme mimochodem vymysleli tričko, kdy jde celý výtěžek na Buldočí naději. Doufám, že už sis jedno koupila.

Koupila holky a v době psaní rozhovoru na mě čeká v Zásilkovně 😊.

Kdo Růženku zná, ví, že je to královna postrojů. Jaké jsou vaše nejoblíbenější?

Hahaha ano, postroje jsou naše největší vášeň v nakupování. Asi nejvíce miluji značku FRENCHIE a DUKIER, protože mají opravdu krásné vzory a perfektně sedí.

Víme, že plánujete svůj e-shop, prozradíte nám, co všechno tam budeme moct najít?

Ano je to tak. E-shop bude spuštěný v srpnu a bude zaměřený na světové psí trendy. Najdete tam všechny známé značky, které jsou hodně oblíbené, ale je těžké je objednat například kvůli clu. Chtěla jsem vytvořit něco výjimečného, něco, kde lidi uvidí, že na ně někdo opravdu myslí a chce jim nakupování usnadnit.

Děkuji za milý rozhovor 😊.

Fotografie: Archiv Růženky a Jessicy