Co je Ostedynamika?

Je nediagnostická MANUÁLNÍ FASCIÁLNÍ TERAPIE, která komplexně pečuje o fasciální systém, který je součástí všech složek organismu a propojuje všechny orgánové soustavy. Poskytuje terapeutům mimořádné kompetence k účinné rehabilitaci, rekondici a regeneraci organismu. 

Osteodynamika vychází z ověřených metod - Dornovy metody, Kraniosakrální osteopatie a Osteopatie. Dornovou metodou se zaměřujeme na biomechanikou kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Kraniosakrálním osteopatií řešíme v těle fyzické i psychické bloky. K řešení těchto stavů se využívá pohyb, který se odehrává uvnitř těla, což je pohyb mozkomíšního moku a pohyb tkání. A ostepatií se zabýváme celým systémem opěrného aparátu. Nápravou vzájemných poměrů se navozuje rovnováha a správná funkce organismu. Orgánový fasciální systém, včetně seriózních membrán, účinně ošetřují techniky viscerální (orgánové) a neurální osteopatie.

Hlavní přínosy

Celostní ošetření, kdy po ošetření dochází k rychlejší úlevě pacienta, rychlejší regeneraci organismu a rychlejšímu návratu k fyziologickém stavu.

Cílem je uvolnění stažených, slepených a nepohyblivých fasciálních struktur, podpora jejich hydratace a lepší vzájemné skluznosti. 

Pro koho je vhodná?

Pro všechny. Od narození po vysoký věk. 

A prevence?

Ano! Preventivné ošetření i jako terapie, která ošetřuje mechanické blokády kloubů a nesprávnou funkci pojivových tkání, které vznikly jako následek přetížení, úrazu nebo traumatu.

Kdy není Osteodynamika vhodná?

- akutní bakteriální nebo virové onemocnění,
- akutní zánětlivé stavy,
- horečka, kašel, rýma,
- onkologické onemocnění,
- poškození kůže, vředy, rány,
- akutní výhřez ploténky s velkou bolestivostí,
- náhle a neobvyklé změny zdravotního stavu,
- bezprostředně po úraze, bez předchozího lékařského nebo veterinárního ošetření.

Zdroj: institutzdravizvirat.cz, osteodynamika.cz