Křemelina, zázraky na počkání? Ano!

06.01.2021

Poslední roky se čím dám více snažím necpat do psů chemii za každou cenu a hledat i jiné způsoby, produkty, možnosti... (dosaďte si, co chcete). Při objevení Ecopets a jejich produktů je to najednou celé naprosto jednoduché!

Přiznám se, nikdy jsem pravidelně neodčervovala, pouze štěňata, proč? Nechtěla jsem psy ládovat něčím, jen tak zbytečně. Raději jsem sebrala "voňavou" hromádku a odvezla na rozbor (koprologii). Když bylo potřeba, odčervila jsem. 
Jak jsem již psala v úvodu, po nalezení Katky, Ecopets a jejich produktů je pro mě daleko lehčí hledat alternativy k chemii. Takže, ahoj křemelino! 

Co je to ta křemelina?

Křemelina je přírodní hornina, která je rozdrcená na velmi jemný prášek. Díky svého složení je nadupaná křemíkem a celou řadu důležitých stopkových prvků, které mají blahodárné účinky pro všechny živé organismy.
Při používání křemeliny může dojít (a dochází) ke zlepšení stavu srsti, pokožky (akné, vyrážky, ekzémy, bradavice), vlasů a nehtů. Umí zmírnit a ulevit od bolestech v kloubech a revmatizmu. Zlepšit trávení (čistí stěny střeva od hlenu a plísní), zastavit průjem. Snížit špatný cholesterol a zvýšit ten dobrý. Ztlumit kašel a tonizovat horní cesty dýchací. Mnoha zvířatům pomohla i na vředy, proleženiny, popálení či omrzliny.
A mimo to si dokáže poradit, jak s vnitřními, tak vnějšími parazity! Zázrak ne? 

Jak to funguje s parazity?

Křemelina, ačkoli je jemný prášek, tak pod mikroskopem můžeme vidět její ostré hrany, které jsou onym zázrakem při boji s parazity.
Ostré hrany křemeliny naruší tělo parazita, jak uvnitř (parazit pozře křemelinu), tak vnějším způsobem, kdy jej naopak "potrhá". Parazit následkem umírá a vychází z těla ven společně s křemelinou.
Nebojte se, ačkoliv to může znít lehce drsně, nedokáže křemelina ublížit ani psu, kočce či člověku (ano, lidi jí také konzumují).

A co ti paraziti, co otravují na kůži?

Stačí křemelinu nasypat do srsti k pokožce a nechat "působit". Doporučuje se nechat v srsti půl hodiny a následně začít jemným kartáčem vyčesávat ze srsti zvířete. Křemelina opět naruší parazitovo tělo, či jej udusí a mechanickým (naším) pohybem je odstraníme (jak parazity, tak křemelinu). Opakovat se může dle potřeby. Kartáč se doporučuje opravdu s jemnými štětinami, žádné kovové či plastové!
Jistě víte, že pokud se vám objeví nezvaní kamarádi, je potřeba důkladně uklidit, vyprat celou domácnost a prostory, kde se zvíře nachází. Bez toho je boj marný a neúčinný.

Doporučení k používání:

Kočka, malý pes: 1 čajová lžička denně, po dobu 3 týdnu do žrádla.
Střední nebo velký pes: 1 polévkové lžíce, po dobu 3 týdnů do žrádla.

Křemelina se může dávat do granulí i masa (barf, vařené), případně i do jogurtu.
Zvířatům se nedoporučuje dávat do vody, protože se usazuje a zvíře by ji tak nevypilo.

Pro zlepšení účinků je vhodné křemelinu kombinovat:

při odčervení s bylinou směsí Ecopets Parazit Plus,
při boji s vnějšími parazity (blechy, všenky, vši) s Ecopets sérem proti klíšťatům a blechám.